Awesome Image

Banyodan veya Mutfaktan su sızması neden kaynaklanır?

8 Ocak 2023 Pazar

Banyodan alt kata su sızması tüm yapılarda karşılaşılan en önemli sorunlardan birisidir. Suyun en çok kullanıldığı alan olan banyolarda su tesisatında yaşanan en küçük deformeler bile, sürekli kullanım nedeni ile yoğun bir sızdırmaya neden olabilmektedir.
Banyoda su sızdırması en yeni yapılarda bile yaşanabiliyor.

Bunun en önemli nedeni ise yapım aşamasında kalitesiz malzeme kullanımı oluyor. Banyo tesisat döşemesinde ve fayans döşemesinde kullanılan malzemeler en kaliteli ürünler olursa ve doğru bir işçilik ile döşenmiş olursa, bu banyolarda sızdırma sorunu çok nadir yaşanıyor.

Eğer banyo su tesisatlarınız kaliteli borulardan oluşmuyorsa ya da döşenmesi yapılırken işin ehli ustalar tarafından uygulamalar yapılmadıysa banyolarınızdan su sızdırma sorunu sıklıkla yaşanabiliyor.

Banyo temizliği sürecinde kullanılan kimyasal ilaçlar boruların daha hızlı deforme olmasına neden oluyor. Bu deformeler beraberinde sızdırmalara neden olabiliyor.
Ve banyo derzlerinizin arasında kullanılan derz ve silikon malzemelerin kalitesiz olması nedeni ile boşalmalar oluşabiliyor.

Yoğun suya maruz kalan zeminlerde derz aralarından alt kata su sızdırması oluşabiliyor.

Evdeki kombi tesisatından su sızması var


Banyodan alt kata su akıyor


WC’den su sızıntısı


Lavabo altındaki borularda sızıntı


Damla damla veya kesintisiz su akışı şikayeti alt katta geliyor.


Pis su giderinde sızıntı var


Çamaşır ve bulaşık makina bağlantı noktalarında sızıntı var gibi

sorun telefonları gelir.


Bu sorunlara çözüm olarak su tesisat firmaları anında çözüm

bularak sorunu yerinde halleder.