Awesome Image

İstanbul Petek temizliği-Kalorifer Tesisat Temizliği

İstanbul petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği her iki yılda bir yapılması gereken bir uygulamadır. Isınma sistemlerinin daha verimli olması için petek temizliği şarttır. Kalorifer petekleri, kombinin suyu ısıtarak peteklerin içine göndermesi ile ısınmamızı sağlarlar. Zamanla peteklerin içinde kireçlenme, tortu ve çamur birikmesi nedeniyle ısınma sorunları ortaya çıkar. Bunun yanı sıra yüksek fatura ödemek zorunda kalınır. Kombi ve kalorifer tesisatı ile petekleri bir bütün olarak düşünmek gerekir. Kombi her ne kadar iyi çalışırsa çalışsın, petekler kirliyse ısınma sorunu yaşanır. Bu sebeplerden dolayı periyodik olarak petek temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği için konusunda uzman ve makine ile petek temizliği yapan güvenilir firmalardan destek alınmalıdır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?
Petek temizliği yapıldığı zaman petekler daha iyi ısınacak ve ısınma sorunları da ortadan kalkacaktır. Petek temizliği yapan firmalar ortalığı kirletmeden gayet başarılı bir şekilde peteklerin temizliğini yapmaktadır. Petek temizliğinin 2 yılda bir yapılması uygundur. Petek temizliği için eve gelen firmalar, petekleri yerinden sökmeden ve etrafı kirletmeden petek temizliğini yapmaktadırlar. Petek temizliği için öncelikle makine ile peteklerin içi yıkanır. Daha sonra peteklerin içine bir çeşit kimyasal gönderilerek, peteklerde oluşan kireçlenme ve tortu birikiminin temizlenmesi sağlanır. Bu kimyasalın tesisat içerisinde bir süre gezdirilmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda petekler yine makine ile yıkanarak kimyasaldan arındırılır. Daha sonra tesisat içinde kalan ilaç kalıntılarının kombiye zarar vermemesi için nötrleştirici bir ilaç daha kullanılır.

Petek Temizliği Sırasında Kullanılan Kimyasalın Zararı Olur mu?
Peteklerin temizlenmesi sırasında kullanılan kimyasal kombi ve peteklere zarar vermez. Bunun yanı sıra yaklaşık olarak iki yıl petekleri korur. Peteklerde kullanılan bu kimyasal, gerekli yerlerden onay almış güvenilir bir üründür. Bu nedenle kombi ve petek temizliği yaptırırken mutlaka kimyasalı olan ve makine ile petek temizliği yapan bir firmadan destek alınmalıdır. Peteklerin ısınmama sorunu, peteklerin eski ya da yeni olması ile ilgili değil, tamamen içinde biriken kireç ve tortu tabakası ile alakalıdır. Dolayısı ile petekler eski de olsa temizlenmesi sonrasında ısınma verimi artacaktır.

 

Sarıyer Petek Temizliği

 

Etiler Petek Temizliği

 

Beşiktaş Petek Temizliği

 

Rumeli Hisarı Petek Temizliği

 

Zekeriyaköy Petek Temizliği

 

Bağcılar Petek Temizliği

 

Kavacık Petek Temizliği

 

Beykoz Petek Temizliği

 

Üsküdar Petek Temizliği

 

Kadıköy Petek Temizliği

 

ataşehir Petek Temizliği

 

Gaziosmanpaşa Petek Temizliği

 

Şişli Petek Temizliği

 

Uskumruköy Petek Temizliği

 

Ümraniye Petek Temizliği

 

Maslak Petek Temizliği

 

Zeytinburnu Petek Temizliği

 

Bakırköy Petek Temizliği

 

Göktürk Petek Temizliği

 

Arnavutköy Petek Temizliği

 

Maltepe Petek Temizliği

 

Eyüp sultan Petek Temizliği

 

Fatih Petek Temizliği

 

Başakşehir Petek Temizliği

 

Bayrampaşa Petek Temizliği

 

Bahçelievler Petek Temizliği

 

Mecidiyeköy Petek Temizliği

 

Bahçeköy Petek Temizliği

 

Kağıthane Petek Temizliği

 

Çengelköy Petek Temizliği

 

Beylerbeyi Petek Temizliği

 

Bağdat caddesi Petek Temizliği

 

Bostancı Petek Temizliği

 

Küçükyalı Petek Temizliği

 

Sancaktepe Sultanbeyli Petek Temizliği

 

Çekmeköy Petek Temizliği

 

Markalar